POMOC

Poradnik rodzica

Kiedy warto odwiedzić ChodziMisie?

Kiedy tylko dziecko zaczyna chodzić bokiem przy meblach lub w łóżeczku.

Co to oznacza Drogi Rodzicu?

Nasze maluchy jak wiadomo uczą się wszystkiego stopniowo. Najpierw wstają podciągając się rączkami przy wyższych przedmiotach a po kilku dniach maszerują dumnie trzymając je oburącz krokiem odstawno-dostawnym.

To jest ten moment, kiedy możemy już ocenić budowę i pracę małej stopy. W tym okresie dziecko ma prawo koślawić pięty i wykręcać stopy jak baletnica, ale z każdym dniem stopy powinny układać się stabilnie i w osi.

Nie zachęcamy do zakładania butów każdemu dziecku za wszelką cenę, ale oceniamy czy stopa jest wydolna, czy potrzebuje wspomagania butami lub kompleksowo butami i wkładkami. Diagnozujemy dzieci na podstawie wiedzy i praktyki fizjoterapeutycznej, przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu medycznego.

Warto do nas przyjść z dzieckiem w każdym wieku, jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości do ustawiania stóp i jakości chodu. Nigdy nie jest za późno żeby pomóc dziecku!

W naszej ofercie posiadamy obuwie wyselekcjonowane ze względu na dobro małych stóp.

Przy zakupie butów kierujemy się zasadą "But dla stopy" - nigdy odwrotnie.

Na etapie rozwoju chodu, każde dziecko potrzebuje indywidualnie dobranych butów - nie wolno kierować się trendami modowymi czy też marką obuwia.

 

W ChodziMisie dbamy o stopy od pierwszego kroku, gdyż jako fundament naszego ciała muszą nam służyć przez całe życie.

Pierwsze miesiące i lata odgrywają niezwykła rolę w kształtowaniu stóp, chodu i postawy ciała.

 

Warto zadbać o to od najmłodszych lat.