POMOC

Misja

Czym zajmujemy się w ChodziMisie?

 

Już Hipokrates przekonywał, że "Najlepszym obuwiem jest jego brak"!

Niestety postęp cywilizacyjny zmusza nas do użytkowania obuwia, które dobrane nieodpowiednio, bardziej szkodzi niż pomaga.

 

Cywilizacja przyczyniła się do utwardzenia nawierzchni po których chodzimy, czego skutkiem są przeciążenia stawów nóg oraz kręgosłupa. Bardzo często wybór obuwia podyktowany jest trendami w modzie oraz silną marką producenta.

 

W Polsce dolegliwości stóp są problemem znacznej części osób dorosłych.

Według niektórych źródeł może to być nawet 80% populacji!

 

Stopa człowieka może ulec deformacjom z powodu wielu czynników. Pierwsze błędy to niestety wynik zaniedbań w wieku dziecięcym. Najczęstszą dolegliwością jest płaskostopie, czyli zniesienie fizjologicznych łuków stopy, co przyczynia się do zniesienia funkcji amortyzacyjnej stóp i czego konsekwencją jest nadmierne obciążanie wszystkich stawów powyżej. Prowadzi to do powstania dolegliwości bólowych, przeciążeń i stanów zapalnych. Płaskostopie przyczynia się również w znacznym stopniu do powstawania haluksów w wieku dorosłym.

 

Profilaktykę stóp powinniśmy zacząć już w wieku poniemowlęcym.

To na Was Rodzice ciąży ta odpowiedzialność. Powinniście badać stopy Maluchom, wybierać odpowiednie obuwie, a jeśli jest takie zalecenie specjalisty, wykonać indywidualne wkładki ortopedyczne.

 

 

Nasza misja to kompleksowe doradztwo w zakresie diagnostyki stóp i doboru właściwego obuwia. Połączenie wieloletniego doświadczenia zawodowego oraz najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny jest podstawą naszej pracy i pozwala na wyjście poza utarte
i przestarzałe schematy pracy z pacjentem.

 

Masz pytania – skontaktuj się z nami i umów wizytę! Zapraszamy.